125 Nolu Telefon

Network

Yönetici
Yönetici
#1
125 NOLU TELEFON

Son zamanlarda telefon üzerinden yapılan sahtekârlık ve dolandırıcılık olaylarının artmasıyla beraber hangi numaralara cevap vereceğimizi şaşırmış durumdayız. Bu sebeplerden dolayı telefonumuza düşen 125 nolu telefonlara da cevap vermeye çekiniyoruz. Peki, 125 nerenin telefon numarası? İşte şimdi sizlere bu sorunun cevabını açıklayalım.

Pek çok kişinin son zamanlarda sıklıkla tartıştığı 125 telefon numarası nedir? 125 kimin numarasıdır? Bu ve bunun gibi soruların cevabı bu yazımızda netlik kazanacaktır. 125 nolu telefon Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun telefon numarasıdır. Kısaltılmış ismi ise DASK’ tır. Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun çağrı merkezi numarasıdır. Alo DASK 125 anonsu ile de bilinebilir. Bu kurum 12 Mart tarihi itibariyle hizmete girmiştir. Başlangıçta Doğal Afet Sigortalar Kurumu olarak sisteme giren Alo125; şimdilerde ise Zorunlu Deprem Sigortası Hattı olarak tanımlanmaktadır. Bu numara ile erişimin daha kolay sağlanması amaçlanmaktadır. Fakat görülen o ki insanlara gerekli bilinçlendirme yapılmamıştır. Alo DASK 125’i arayan sigortalılar, poliçeleriyle ilgili bütün güncel bilgiler hakkında fikir sahibi olabilmektedir. Bunun yanı sıra deprem olan yerlerde deprem sonrasında ihbarda bulunarak hasar tespit çalışmaları yaptırabilirler. Hasar dosyalarını bu numarayla takip edebilecekleri gibi tazminat ödemeleri hakkında da gerekli bilgiyi alabilirler. Poliçesi bulunmayan vatandaşlar ise Zorunlu Deprem Sigortası Hattı’nın 125 nolu numarasını arayarak bilgi sahibi olabilirler.

Yukarda da bahsettiğimiz gibi 125 nolu telefon Zorunlu Deprem Sigortası Hattı’na aittir ve size ulaşmaları gerektiğinde bu numara telefonunuza düşecektir.
 
Üst