Anneler Günü Ne Zamandır?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Anneler Günü Ne Zamandır?

Anneler günü her yıl mayıs ayının ikinci pazar günüdür. Anneler günlerinde kişilerin anneleri yanlarında ise onlara türlü sürprizler ve jestler yapılır, hediye alınır. Eğer uzakta ise aranıp kutlanması ve annelerin gönlünün alınması gereklidir. Bazı insanların anneleri vefat etmiş olabilirler ve bu günlerde kendilerini mutsuz hissedebilirler.

Bu insanların mutsuz hissetmeyip eğer ki dini inançları varsa onlar için dua edip mezarlarını ziyaret etmek gerekir. Çünkü ölüm de dünyada var olan ve herkesin başına gelecek olan bir gerçektir. Bunun yanında o özel günlerde annelere, o kutsal kadınlara hiç bir iş bırakmamak gereklidir. Onları o gün mutlu etmek, dinlendirmek ve huzurlu bir şekilde olmalarını sağlamak evlatların bir görevidir.

Her zaman için evin bütün yükü sırtlarında olan vefakâr anneler senede bir gün olsalar da el üstünde tutulmayı en çok hak eden insanlardır. Her zaman için annelere gereken önem ve değer verilmelidir ve onlar bir kez olsun üzülmemelilerdir. Çünkü onlar bizleri bu günlere getiren hayatımızın en önemli kişileridir.
 
Üst