Aşık Veysel Hayatı Kısaca

H

HAMZA

Misafir
çok güzel bana yardımcı oldu

H

HAMZA

Misafir
:);):(:mad::confused::cool::p:D:eek::oops::rolleyes:o_Oçok güzel bana yardımcı oldu

B

Berke Akkaya

Misafir
:p:D:)Bir sürü site araştırdım aralararındaki en iyi bu kısa ve öz

E

eda

Misafir
çok güzel olmuşşş :);):cool::D:oops::p:rolleyes::p:p

O

ozan

Misafir
mütüşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş :confused::mad:;):):):):):):):):):):):)

A

ahmet kağıt

Misafir
Aşık Veysel Kimdir

Aşık Veysel diğer bir adıyla ise Veysel Şatıroğlu olup 25 Ekim 1894 yılında Sivas ilimizde dünyaya gelmiştir.Çok büyük bir halk ozanı olmaktadır.

Veysel gözlerini Sivasın Sivrialan köyünde açmış olup annesini adı Gülizar olup babasının adı ise Ahmet idi ailece çiftçilik ile uğraşmaktaydılar.Aynı zamanda Veysel'in iki kız kardeşi daha bulunmaktadır ki o dönem oldukça yaygın olan çiçek hastalığı nedeni ile hayatlarını kaybetmişlerdir.Bu hastalık nedeni ile hatta Aşık Veysel 7 yaşında iken gözlerini kaybetmiş olup kör olmuştur.

Aşık Veysel yaşamı boyunca bir çok esere imza atmış olup yaşamını ise 21 Mart 1973 yılında 78 yaşında iken kaybetmiştir.

M

merve nur

Misafir
süperr 100 aldım :):):):):):););););););):(:(:(:(:mad::mad::mad::mad::mad::confused::confused::confused::confused::cool::cool::cool::p:p:p:D:D:eek::eek::oops::oops::rolleyes::rolleyes:o_Oo_O :) :D :p :v

B

Berat006

Misafir
Aşık Veysel Kimdir

Aşık Veysel diğer bir adıyla ise Veysel Şatıroğlu olup 25 Ekim 1894 yılında Sivas ilimizde dünyaya gelmiştir.Çok büyük bir halk ozanı olmaktadır.

Veysel gözlerini Sivasın Sivrialan köyünde açmış olup annesini adı Gülizar olup babasının adı ise Ahmet idi ailece çiftçilik ile uğraşmaktaydılar.Aynı zamanda Veysel'in iki kız kardeşi daha bulunmaktadır ki o dönem oldukça yaygın olan çiçek hastalığı nedeni ile hayatlarını kaybetmişlerdir.Bu hastalık nedeni ile hatta Aşık Veysel 7 yaşında iken gözlerini kaybetmiş olup kör olmuştur.

Aşık Veysel yaşamı boyunca bir çok esere imza atmış olup yaşamını ise 21 Mart 1973 yılında 78 yaşında iken kaybetmiştir.

Y

yusuf

Misafir
Aşık Veyselin hayati cok guzel anlatılmış ev odevime yardımcı oldu:):D:rolleyes:kesin odev muhtes olcak:p:cool:

Ö

ömer batuhan tuncer

Misafir
Aşık Veysel Kimdir

D

damla

Misafir
gerçekten çok yardımcı oldunuz,beni sayfalarca yazı yazmaktan kurtardınız bunu başka şeylerde de bekliyorum
;):D

S

Süleyman

Misafir
Çok güzel olmuş kısa ve öz:)

S

sinem

Misafir
çok güzel bir hayat olmuş:D:):p

R

rdfsfesfzef

Misafir
cak gzellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

R

rdfsfesfzef

Misafir
sfrdgfdgrgreg çoooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ggggggggggggggggggggggggggüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllööööööööööööööööööööööööööööözzzzzzzzzzz

Son Konular