Aşık Veysel Hayatı Kısaca

B

Binnur

Misafir
bu harka bi site benim işime yardı öğretmen 100:) verdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:D:p:rolleyes::cool:;):):confused:

B

Binnur

Misafir
bu harka bi site benim işime yardı öğretmen 100:) verdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:D:p:rolleyes::cool:;):):confused:

B

Binnur

Misafir
Bu harka bi site öğrtmen 100;) verdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:):D:p:rolleyes::)

S

sudenaz akça

Misafir
çok süper elinize sağlık

Moderatörün son düzenlenenleri:
R

reyhan

Misafir
Aşık Veysel Kimdir

Aşık Veysel diğer bir adıyla ise Veysel Şatıroğlu 25 Ekim 1894 yılında Sivas ilimizde dünyaya gelmiştir.Çok büyük bir halk ozanı olmaktadır.

Veysel gözlerini Sivasın Sivrialan köyünde açmış annesini adı Gülizar babasının adı ise Ahmet idi ailece çiftçilik ile uğraşmaktaydılar.Aynı zamanda Veysel'in iki kız kardeşi daha bulunmaktadır ki o dönem oldukça yaygın olan çiçek hastalığı nedeni ile hayatlarını kaybetmişlerdir.Bu hastalık nedeni ile hatta Aşık Veysel 7 yaşında iken gözlerini kaybetmiş olup kör olmuştur.

Aşık Veysel yaşamı boyunca bir çok esere imza atmış yaşamını ise 21 Mart 1973 yılında 78 yaşında iken kaybetmiştir.

R

reyhan

Misafir
Ben çok beğendimmmmmmmmmmmm

R

reyhan

Misafir
Beğendimmmmmmmmmmmmmm

M

malik

Misafir
Aşık Veysel Kimdir

Aşık Veysel diğer bir adıyla ise Veysel Şatıroğlu 25 Ekim 1894 yılında Sivas ilimizde dünyaya gelmiştir.Çok büyük bir halk ozanı olmaktadır.

Veysel gözlerini Sivasın Sivrialan köyünde açmış annesini adı Gülizar babasının adı ise Ahmet idi ailece çiftçilik ile uğraşmaktaydılar.Aynı zamanda Veysel'in iki kız kardeşi daha bulunmaktadır ki o dönem oldukça yaygın olan çiçek hastalığı nedeni ile hayatlarını kaybetmişlerdir.Bu hastalık nedeni ile hatta Aşık Veysel 7 yaşında iken gözlerini kaybetmiş olup kör olmuştur.

Aşık Veysel yaşamı boyunca bir çok esere imza atmış yaşamını ise 21 Mart 1973 yılında 78 yaşında iken kaybetmiştir.

A

abdulsamet nyz

Misafir
abi çok iyi yaaa

B

berna

Misafir
tebrik ediyorun müthişşş:);):cool::p:D:oops::rolleyes:

E

elüfff

Misafir
çok güzel olmuş adamın dibisiniz saolun

E

elüfff

Misafir
:p:p:p;););):D:D:D:):):):oops::oops::oops::cool::cool::cool:
çok iyi oluş süper adamın dübüsünüz aferim len size

A

asmin

Misafir
burak bu konu önemli bır konu senı değerli ozanımızla alay etığın ıçın kınıyorum bazı şeylerle dalga geçılmez
bencede alya sana katılıyorum ve burak her kimsen seni kınıyooooooooooooooooooooooooooooooooruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum

Son Konular