Basketbolda Serbest Atış Nasıl Kullanılır

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Basketbol Serbest Atış Nasıl Atılır?

Basketbol karşılaşmalarında gerçekten serbest atışlarında o kadar önemi vardır ki sonradan atamadığınız serbest atışları oldukça arayacaksınızdır.Serbest atış basketbol oyunun fauller esnasında belli bir çizgi noktasında rakip potaya sabit bir şekilde atılan basket tir.

Serbest atış pozisyonun potaya her ne kadar yakın olarak gözükse de yüksek oranda kaçırma oranı vardır ki seyirciler tarafından ayrıca bu durum çekilmez bir durumdur.Bir çok basketbol maçlarında kurtarıcı bir durum olan serbest atışlar basketbolcular tarafından özel çalışılmakta olup ayrıca önemi bilinmektedir.Serbest atışa geldiğiniz de yapmanız gereken düzenli nefes alıp verin ve topu sektirerek atmayı düşünüyorsanız her defasında aynı sayıda sektirerek potaya topu gönderin.

Bu atışta kasların ve beyniniz oldukça iyi işlemeli ve sakin olmalısınızdır.Serbest atış oldukça önemli bir sayı durumu olup sıklıkla çalışılması gereken bir alandır.Aşağıdan serbest atış noktasını görebilirsiniz.

 
M

Milesrebel

Misafir
#2
İzleyenlere kolay geliyor ama nba liginde bile serbest atış kaçırılıyor. Dünyanın en prof basketbolcuları onlarda demekki normal.
 
Üst