Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Network

Yönetici
Yönetici
Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Facebook, sosyal paylaşım siteleri arasında hemen hemen en kapsamlı ve en çok kullanılan bir paylaşım sitesi olarak bilinmekte ve resim yükleme, arkadaş edinme, video paylaşma, durum paylaşma, arkadaşları takip etme, beğenme gibi faaliyetlerin gerçekleştirilmesinden oluşmaktadır.

Facebook uygulamasına öncelikle bir kullanıcı adı ve şifre ile üye olmak gerekmektedir. Açılan hesaba, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Şifre unutulması halinde eposta adresi ve şifre butonunun altında yer alan şifremi unuttum butonu tıklanmaktadır.

Daha sonra ekrana gelen; cep telefonuna bağlantı gönderme, email ile eposta adresinize bağlantı gönderme ya da alternatif eposta adresine bağlantı gönderme seçeneklerinden uygun olanın seçilmesi ile bağlantıya bakılıp şifre yenileme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu bağlantıların tıklanmasından önce facebook tarafından güvenlik için facebook sayfanızda kayıtlı arkadaşlarınızın isimleri sorulabilmektedir.

Böyle durumda arkadaşlarınızdan ismini tam olarak hatırladığınız kişilerin ismini yazarak bu aşamayı geçebilmektesiniz. Daha güvenli hesaplara sahip olmak için ikinci bir eposta hesabına bağlama işlemi başkaları tarafından hesabınızın çalınmasını engelleyici etki yapmaktadır.