İnsan vücudunun önemi nedir

#1
Vücudumuz neden değerlidir

Yeryüzünde var olan en akıllı ve en gelişmiş olan canlılar olan insanlar büyük bir oluşum olmakta olup vücudumuz değer açısından büyük bir yere ve öneme sahip olmaktadır. Var olan vücudumuz yaşamımız için en değerli olan etkenlerden olmaktadır.

Vücudumuz bir bütün gibi duruyor olsa da içerisinde bir çok organ var olup her birinini farklı bir görevi olmaktadır. Vücudumuzun oluşumunu etkileyen bir çok iç organ vardır. Bizlerin yaşamasını sağlamakta olan iç organlarımız bizim vücudumuz için çok değerli ve önemli olmaktadır. Vücut bir bütündür ve bu bütünü oluşturmakta olan bir çok içimizde çalışan organlar var olmaktadır.

Yaşamımızı mutlak surette sürdürebilmemiz için vücudumuzu ihtiyacımız vardır. Vücut dış görünüşü ile deri ve bazı göz ile görülebilen organlardan oluşmaktadır. Ama sadece vücudumuz dıştan görüldüğü gibi oluşuma sahip değil ve iç organlarımız ile de vücudumuz bir bütün olmaktadır. Vücudumuz biz insanlar için çok değerli olmamız ise yaşam kaynağımız olmakta ve bu vücudumuzdan bir organımızın eksilmesi demek bizi hayat boyunca etkileyecek demektir.

vucudun-degeri.png
 
Üst