iPhone Nasıl Güncellenir

Network

Yönetici
Yönetici
iPhone Güncellemesi Nasıl Yapılır

iPhone İOS işletim sistemini kullanmakta olup belli aralıklarla sistemine iyileştirmeler yapmaktadır.Bu süreçte yaptığı iyileştirmeleri kullanıcılarına açarak güncellemelerini sağlamaktadır.

Bu işlem düşünüldüğü kadar zor değildir.İlk olarak telefon üzerinden güncelleminizi yapabilirsiniz.İnternetin bağlı olduğu yer de bulunmanız gerekli güncellemeyi indirip yükleyebilsin ilk izlemeniz gerek yol bana göre oldukça basit telefonunuz üzerinde Ayarlargirin Genel yazısına tıklayın ve burada göreceksiniz ki Yazılım Güncelleme var tıklayın ve bekleyin denetleyecek güncelleme geldi ise size yapmak istermisiniz diyecek sizde hemen telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.Bu birinci yöntem ve benim sık sık kullandığım bir yöntemdir.

Diğeri ise iPhone cihazınızı bilgisayara bağlamaktır.Burada bilgisayarınızda iTunes yazılımının yüklü olması gerekmektedir.iTunes programınız var otomatik sayfa açılacaktır.iTunes üzerinde iPhone telefonunuzu göreceksiniz burada hemen güncelleme uyarısı verecek veya siz güncellemeyi denetleyebilirisiniz.Aşağıda sizin için bir ekran görünütüsü aldım orada Güncellemeleri Denetle butonunu kullanmanız gerekecektir.Hepsi bu kadar tabi iTunes kullanmasını bilmeyenler telefon üzerinden yazılımlarını güncellemeleri tavsiye edilir.