Kemikler Ne İşe Yarar

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Kemiklerin Görevleri

Kemikler bizleri ayakta tutan yetişkin bir kişide 206 tane bulunup yürümemizi,koşmamızı,oturup kalkmamızı kaslar yardımı ile sağlayan diyebiliriz.Vücutta kemikler olmasa sanırım sürüngen olarak yaşamımızı sürdürebilirdik konuyu fazla uzatmadan kemiklerin vücutta ne işe yaradığını , görevlerini aşağıdan görebilirsiniz.

Kemik Görevleri
  • Canlı varlığı şekli vermekte olup destek sağlamakta aynı zamanda vücuttaki kasları kullanarak hareket ettirmektedir.
  • Vücut içerisinde bir çok yaşamsal organımız olup kemiklerin desteği ile dış etkenlerden korunmaktadır.
  • Bir çok kişi duymuş olacaktır ki kemiklerini içerisinde bulunan ilikler kan hücrelerinin üremesi, yapımında önemli görev alır.
  • Kemiklerin diğer bir görevi ise kalsiyum,magnezyum,fosfat minerallerin depolanmasında görev alır.
 
S

SENA GÜVEN

Misafir
#2
BAK ARKADAŞ DOĞRU OLMASINA DİKKAT ET .....:)
ÇÜNKÜ = BU
ödevden not alıyoruz . biliyorsan yaz :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool: ;););););););););););););););):D:D:D:D:D:D:D:D lütfen ...

UYARI = DEDİĞİMİ DİKKAT ET . :mad:
 
R

rabia özata

Misafir
#3
hmm bence çok güzel sayfa slayt yaptım ticer 100 verdi 2 artı attıo_Oo_Oo_Oo_O:):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:confused::confused::cool::cool::cool::cool::D:D:eek::eek::eek::oops::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool::mad:;);););):mad::mad::p:D:D:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
Üst