Mangal nasıl yapılır biri anlatsın lütfen?

M

mangal

Misafir
Mangal yapma yöntemleri

Arkadaşlar bir başarızı deneyimden sonra mangal yapamamış bulunuyorum ve birileri lütfen mangal hazır yakılır hazırlanır anlatsın rica ediyorum teşekkürler.

Network

Yönetici
Yönetici
Bugün ilk defa tek başıma mangal yaktım ve et pişirdim. Bu konuda artık kendimi bir profesyonel gibi hissediyorum. Bu aslında bisiklete binmek gibi bir şey. Bir kere yapınca bir daha unutmayacakmışsınız gibi geliyor.

Mangal için gerekli malzemeler: çıra, mangal kömürü, mangalda pişirilecek et, çakmak, yellemek için karton veya türevi sert-geniş bir cisim ve en önemlisi bir mangal.

Mangal nasıl yapılır?Mangalın içine kömürlerimizi atıyoruz, mangalda biraz köz bulunması her zaman için iyidir. Üstüne bir kaç karton ve onların üstüne çıralarınızı yerleştirin, onların üstüne tekrar karton koyun. Çakmakla kartonlardan birini tutuşturun ve mangalın iyice yandığından emin olun. Ateş sönerse korkmayın yelleyin, üstteki tabaka yanınca maşa ile alttan kömürleri alıp yavaşça ateşi söndürmeyecek şekilde ateşin üstüne koyun. Bir süre sonra hazır olacaktır, kömürleri maşa ile vura vura kırabilirsiniz. Bu daha hızlı yanmalarını sağlar.

Etleri pişirmek üzere mangalın üstündeki ızgaraya koyun. Yanmasın dikkat ederek sık sık çevirin, en son afiyetle yiyin.

Son Konular