Newton Neyi İcat Etti

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Newton Neyi Buldu

İngiliz fizikçi ve aynı zamanda matematikçi olan Isaac Newton dünyaya gelmiş olan en büyük bilim adamlarından birisi olma özelliğini taşımaktadır.Dünya tarihinde yaşamını 25 Aralık 1642 - 20 Mart 1727 yılları arasında sürmüştür.Yaşamı süresince kendini fizik ve matematiğe adamıştır.Klasik mekaniğin temelini atması ile oldukça büyük ün kazanmış ve adından söz ettirmiştir.

Newton 84 yıllık yaşamı boyunca kendini astronimi, fizik ve matematiğe adamıştır.Bunların üzerinde yola çıkmış ve buluşlar elde etmiştir. Bu buluşlar oldukça göz kamaştırıcı olmuştur.Bilim üzerinde bir çok katkısı olmuş olsa da şüphesiz ki diferansiyel ve entegral hesap, evrensel çekim kanunu ve Güneş ışığının yapısı Issac Newtonun temel buluşları arasında yer alır. Genel olarak Newton yapmış olduğu çalışmalarını Doğa Felsefesinin Matematik İlkeleri ve Optik adlı eserleri içerisinde toplamıştır.

Isaac Newton ilk çalışmalarında aynalı teleskobu bulmuş sonrasında Evrensel kütle çekimi yasasını bulmuştur.Newton bunların dışında bir çok araştırması ve bir çok eserleri vardır. Newton yer çekimi kanunu bulması ile dünya farklı bir düzene ve yere sahip olmuştur.

 
M

Milesrebel

Misafir
#2
Sayısız buluşu varmış Newton'un bu kadar zeki olmasından sonra matematikle bağı olmasıda şaşırtıcı değil.
 
Üst