Özgün içerik aynı zamanda kaliteli içerik midir

Network

Yönetici
Yönetici
Sitede Özgün içeriğin faydaları

Özgün içerik aynı zamanda kaliteli içerik midir?Sorunun cevabını bir çoğunuzun “evet” olarak yanıtlayacağını biliyorum ancak durum hiç öyle değil. Bir konu hakkında bilgisi olmayan bir kaç liselinin, -atıyorum- “Göğüs Kanseri” üzerine site açıp, bu siteye özgün içerik yazması o siteyi kaliteli yapmaz. İnternet sitesi ciddi bir iştir.

Okuyucular boş ve dolu bilgi arasındaki farkı görebilecek seviyededir. “Google Botları insan gibi düşünüyor” derler ya, doğrudur. Çünkü arama motorları insanları takip eder. Örneğin bir içerik hakkında siz özgün-boş bir bilgi yazıp sıralamada ilk sayfaya cıkabilirsiniz. Ancak sitenize giren kişiler ilk üç cümlenizi okuduktan sonra “Back Space” tuşuna bakarak arama sayfasına döner. Google insan olmayabilir ama aptal değildir. Durumu fark eder ve bir haftaya kalmaz sıralamadan düşersiniz.

Kaliteli bir içerik er ya da geç hakkı olanı alır. Özgünlük kelimelerde olmaz, özgünlük anlatımda, anlatıcıdadır. Her anlatıcının kendine has bir stili vardır. Şu an okuduğunuz makaledeki gibi. Hala okuyorsanız ben işimi iyi yapıyorum demektir. Siz de iyi yapın. Artık “İnternet çöplük oldu” sözlerini duymak istemiyorsak buna mecburuz.