Sütçü İmam Hayatı Kısaca

Network

Yönetici
Yönetici
Sütçü İmam Kimdir Kısaca

Asıl adı ile İmam olup Sütçü İmam ile anılmaktadır. Sütçü İmam 1871 yılında Maraş'ta dünyaya gelmiş olup günümüzde ise Kahramanmaraş olmaktadır.Mesleğini imam olarak yapmış olup geçimini ise uzun yıllar süt satarak sağlamıştır.İbadetine düşkün olup aynı zamanda süt satışı yapmaktaydı.

Fransızların Kahramanmaraş'ı işgal etme sırasında halkın savunması sırasında Sütçü İmam'da yer almaktaydı.Saldırı esnasında hamamdan çıkan üç bayana saldıran Fransız askerini dükkanından gören Sütçü imam dayanamayarak silahını kaparak o askeri orada öldürmüştür.Sütçü imam o zaman düşmana ilk kurşunu atan kişi olmuştur.Aynı zamanda Kurtuluş savaşı hareketini başlatan isim olarak da adını tarihe yazdırmıştır.

Gazi olarak harpten kurtulan sütçü imam belediye tarafından kaledeki topun iradesi verilmiştir.Yıl 1922 Kasım ayını gösterdiğinde görevini sürdüren sütçü imam barutun bir anda ateş alması ile yandı ve vücudun da derin yanıklar oluştu hemen tedaviye alınsa da iki gün sonra yaşamını yanı 25 Kasım 1922 yılında hayatını kaybetmiştir.

Son düzenleme:
K

kla

Misafir
teşekkürler güzel bir anlatım olmuş

Ö

ömer samet sazaklı

Misafir
teşekkürler ödevimi yaptım sayende :) ;) :cool: :p :D :rolleyes: o_O

S

sevgi

Misafir
size çok çok teşekkür ederim.sayenizde ödezimi yapabildim.sağolun. :) o:)

S

sütçü imam

Misafir
performans ödev kitapçık haline getirmre:);):(:mad::confused::cool::p:D:eek::oops::rolleyes:o_Oo_O:):););):(:(:mad::mad::confused::confused::cool::cool::p:p:D:D:eek::eek::oops::oops::rolleyes:o_Oo_O:p:p:p:p:p

C

cemşit

Misafir
çok güzel bir anlatım olmus elinize sağlık

C

cemşit

Misafir
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D saolun

M

misafir

Misafir
aaaa

E

esra

Misafir
Cok guzel bir tanitim olmus □thank you!☆

C

cansu_jr58

Misafir
Çok işime yaradı teşekkürler kesinlikle bakın tavsiye ederim :rolleyes::D:D:p:p;);):):):):)

D

damla

Misafir
çok güzel teşekkürler:p:p:p;););):):):):D:D:D:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

N

Nur

Misafir
Emegi gecen herkese tesekkurler.
Gercekten guzel anlatım :p

N

Nur

Misafir
SUPER BİR SAYFA TESEKKURLER

Moderatörün son düzenlenenleri:
R

Riri

Misafir
:pÇoook tskrr :D:D

S

sena

Misafir
ödevime yardımcı oldunuz thank you:p

A

Asude Sultan Çok

Misafir
çok güzel ve insanı sıkmayan bir anlatım olmuş sayenizde ödevimi kusursuz yapabildim :):):):):):);););););););););););):):):);)

A

Asude Sultan Çok

Misafir
Birşey rica edebilirmiyim acaba nene hatunu da yine bu güzellikte araştırabilirmizsiniz????????? Eğer yaparsanız çok iyi olur.o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O:):):);););););)