Sütçü İmam Hayatı Kısaca

D

deniz

Misafir
bilmiyorum

Ş

şebnem

Misafir
thank you ;):p;)

E

ezgii

Misafir
nene hatunuda çok kısa ir şekilde araştırır mısınız lütfennnnnn????

N

napcan gardaş

Misafir
Helal teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:
T

TEŞEKKÜR MESAJI

Misafir
SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM :):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:):):):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:):):):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:):):):):):):):):):):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:):):):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:):):):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p

M

MR anıl

Misafir
Kod:
AnIl
Kardeşim bişey rica edebilirmiyim ? Baştakiyle 2. aynı onu silersen daha kolay olur yani.

ANKARADAN SEALAMLAR
6-A Anıl

M

MR anıl

Misafir
Fransızların Kahramanmaraş'ı işgal etme sırasında halkın savunması sırasında Sütçü İmam'da yer almaktaydı.Saldırı esnasında hamamdan çıkan üç bayana saldıran Fransız askerini dükkanından gören Sütçü imam dayanamayarak silahını kaparak o askeri orada öldürmüştür.Sütçü imam o zaman düşmana ilk kurşunu atan kişi olmuştur.Aynı zamanda Kurtuluş savaşı hareketini başlatan isim olarak da adını tarihe yazdırmıştır.

Gazi olarak harpten kurtulan sütçü imam belediye tarafından kaledeki topun iradesi verilmiştir.Yıl 1922 Kasım ayını gösterdiğinde görevini sürdüren sütçü imam barutun bir anda ateş alması ile yandı ve vücudun da derin yanıklar oluştu hemen tedaviye alınsa da iki gün sonra yaşamını yanı 25 Kasım 1922 yılında hayatını kaybetmiştir.

Y

yunus

Misafir
:)güzel bir anlatım tebrik ederim:):cool:

B

bokkkkk

Misafir
teşekkürler

R

ramazan

Misafir
senin sayende odevimi yaptm tesekkurler

İ

İbrahim LEN İbrahim

Misafir
Harika OLMUŞŞŞŞ Ellerinize Sağlık :):):):);););););):D:D:D:D:D:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool: SAYENİZDE ÖDEVİMİ YAPTIM.:):):):):):):);););););););););););););););););););):):):):cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool: