Vatanı Niçin Sevip Korumalıyız Kısaca

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Vatanı Korumak Neden Görevimiz

Vatan bir milletin yuvası çatısı olarak adlandırabiliriz. Çatısız nasıl bir ev olmazsa aynı şekilde vatansız bir millette düşünülemez.Vatan demek bir milletin bir ulusun üzerinde yaşamış olduğu topraklara verilen ad olmaktadır. Vatan biz insanlar için çok değerli ve önemli olmaktadır.

Dünya üzerinde bir çok vatan yer almaktadır ki her ülkenin toprağı çok ciddi mücadeleler ile kazanılmıştır. Bir çok insan vatan toprağı yüzünden hayatını kaybetmiş bir çok insan yaralanmış kan dökmüştür.Vatanı korumak herkesin başlıca görevlerinden birisi olmaktadır.Tarihe bakıldığında büyüklerimiz dedelerimi verdikleri mücadeleler sayesinde vatan topraklarını korumuş milletinin dağılışını,karışmasını engellemiştir.Vatan demek insanların evi demek,yuvası demektir.

Vatan içerisinde bir milleti var etmekte olup sadece vatan topraklarını değil milletinin kültürünü,geleneğine sahip çıkmak onları korumak demektir.Vatan topraklarının yok olması demek bu gelenek ve kültürlerinde aynı zamanda yok olması demektir.Bu nedenle vatan topraklarını sevmemiz ve korumamız öncelikli hedefimiz olmalıdır.
 
M

Mehmet Eren Keleş

Misafir
#2
Çok kısaymış :p:D:D:D:D:D:D Zekalı ama gerizekalısın
 
Üst