Yazının İcadı Kısaca

Network

Yönetici
Yönetici
Yazı Nasıl İcat Edildi

Hayatımızın en önemli buluşlarından birisi olduğunu açıkçası kimse inkar edemeyeceğini söyleyebiliriz.Bilim adamlarını yaptıkları açıklamalara göre yazının icadı insanlık tarihinin en büyük dönemeci ve büyük bilgi devrimi olarak söylenmektedir.Yazıyı tarihte ilk MÖ 3500'lerde Mezopotamyalı Sümerler halkı tarafından kullanılmıştır.İlk yazılar ise şekiller üzerine dayalı olup yaşanan olaylar figürler ile taşlar üzerinde anlatılmaktaydı.

Yazı ilk olarak yukarıda da dediğimiz gibi taşların ve bitkilerin üzerine ayrıca toprak yüzeylerine de kazımaktaydılar.Bu şekilde şekiller ilerleyerek büyük bir yazı devrimi yaşanmış oldu.

Y

yazıı

Misafir
güzel ve kısa bir anlatım olmuş elinize sağlık

E

esra

Misafir
kısa ve güzel olmuş sayenizde ödevimi bitirdim teşekkürler...:)

M

mehmet !'^^+%&

Misafir
teşekkür ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:
F

fatmagül örgen

Misafir
Kısa ve güzel olmus TEŞEKKÜLER

Ü

üye

Misafir
Yazı Nasıl İcat Edildi

Hayatımızın en önemli buluşlarından birisi olduğunu açıkçası kimse inkar edemeyeceğini söyleyebiliriz.Bilim adamlarını yaptıkları açıklamalara göre yazının icadı insanlık tarihinin en büyük dönemeci ve büyük bilgi devrimi olarak söylenmektedir.Yazıyı tarihte ilk MÖ 3500'lerde Mezopotamyalı Sümerler halkı tarafından kullanılmıştır.İlk yazılar ise şekiller üzerine dayalı olup yaşanan olaylar figürler ile taşlar üzerinde anlatılmaktaydı.

Yazı ilk olarak yukarıda da dediğimiz gibi taşların ve bitkilerin üzerine ayrıca toprak yüzeylerine de kazımaktaydılar.Bu şekilde şekiller ilerleyerek büyük bir yazı devrimi yaşanmış oldu.

Y

Yaso

Misafir
Tşk saolun varolun

S

semanur

Misafir
çok güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

S

Stardoll mblmn♥♥♥

Misafir
Sayenizde araştırma ödevimi yapabildim.Danke♥♥♥:):p:p

A

alya

Misafir
  • ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ :p:D
  • ÇOK KISA BİRAZDA UZUN OLABİLİRDİ.:rolleyes::cool:
  • YİNEDE GÜZEL OLMUŞ;)
  • :);):cool::p:D:oops::rolleyes:

S

Soner Güngör

Misafir
eline sağlık mükemmel

S

serhan Arıel

Misafir
Sooooogoooodd :D

S

sıla_arslan

Misafir
güzel ama bence çok kısa olmuş o_Oo_Oo_Oo_Oo_O:rolleyes::rolleyes::oops::oops::cool::(

A

adsız

Misafir
çok mükemmel bu kadar güzel olamazdı çok teşekkür ederim

S

semra

Misafir
kısa ve net sayenizde ödevimi bitirdim

P

Partan

Misafir
çok güzel cidden kuzenimde bitirdi teşekkür ediyoruz. :D:p:p;):)

M

merlia

Misafir
size çok tsk ederim kısa ve özolmuş elinize sağalık danke şön;););):D:p:cool::):):)