All-In-One PC, Hepsi Bir Arada Bilgisayar

Network

Yönetici
Yönetici
#1
All-In-One PC, Hepsi Bir Arada Bilgisayar

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarın karışımı olarak düşünebileceğimiz All-In-One PC giderek yaygınlaşacak gibi görünüyor.

Masaüstü bilgisayar aldığımızda monitörü, klavyeyi ve fareyi hemen masanıza yerleştirirsiniz. Peki, kasayı nereye koyacaksınız? İşte bu genelde bir sorundur. Bilgisayar masalarında kasalar için bir bölüm vardır, ancak bu da kablo karmaşasına bir çözüm olmaz. Bu durumda diz üstü bilgisayarlara yöneliyoruz. Ancak bu sefer de daha küçük bir ekranla çalışmak ve performanstan ödünç vermek zorunda kalırız. İşte bu noktada All-In-One PC yani hepsi bir arada bilgisayarlar bu sorunları çözüyor.

Hepsi bir arada bilgisayarların ilk örneğini çok önceden Apple iMac ile görmüştük. Bu modelde tüm donanım monitör içine gömülmüştü. Ayrıca bir kasaya ihtiyaç duymuyordu. Bu sayede yerden tasarruf ediyor ve kablo karmaşasından kurtuluyordunuz. Bugünlerde pek çok marka Hepsi bir arada bilgisayar konseptinde ürün çıkarmaktadır. Bir LCD monitör içine PC donanımını yerleştirip oldukça ince bir yapıda bu modeller tasarlanmaktadır.
Yer sıkıntısı olup da masaüstü bilgisayardan vazgeçmeyenler için ideal bir çözüm oluşturmaktadır. En büyük dezavantajı donanım upgrade imkânının pek olmaması, yani kasa içindeki parçaları istediğiniz gibi değiştirememenizdir.
Performans konusunda ise bir diz üstü PC ile masa üstü bilgisayar arasında yer almaktadır. Çoğu kullanıcı için yeterli bir performans sunmaktadır. Pek çok All-In-One PC modeli kablosuz klavye ve fare ile geliyor. Bu sayede elektrik fişi dışında bir kabloya ihtiyaç kalmıyor.
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarın karışımı olarak düşünebileceğimiz All-In-One PC giderek yaygınlaşacak gibi görünüyor.
 
Üst