Firefox Geçmişi Temizleme

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Firefox Tarama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayarlar oldukça denetimli ve kontrollü üretilmektedir. Girilen sayfalar, şifreler ve benzeri gezintiler tek tek bilgisayar hafızasına kaydedilmektedir. Bilgisayardan anlayan biri için temizlenmemiş bilgisayara girerek istenilen bilgilere erişmek oldukça kolay olmaktadır.

Kullanılan arama motoru firefox ise üzerine tıklayıp ilk sayfa açarak temizleme işlemine başlanmaktadır. Googleye girmek için açılan sayfanın sağ köşesindeki butona tıklayarak alt alta sıralanmış olan maddeler arasından internet seçenekleri butonu tıklanmaktadır. Ardından tarama verilerini temizle butonu ile yer alan bütün sekmeler orada çıkmaktadır.

Girilen sayfalar sayfa isimleri ile karşımıza çıkmaktadır. Belirli tarihten itibaren hepsini ya da sayfa isimlerinin sol tarafında yer alan kutucuklardan silmek istediğiniz sayfaların kutucukları işaretlenerek tarama verilerin temizle butonuna tıklanması yeterli olmaktadır. Böylece hem bilgisayar hafızası rahatlamakta, hafiflemesi sağlanmakta hem de başkaları tarafından görmesini istemediğiniz, daha önce ziyaret etmiş olduğunuz sayfaların ve uygulamaların temizlenmesi gerçekleştirilmektedir.

Şifrelerinizin silinmesini de sağlayarak daha güvenli hesaplara sahip olunmaktadır. İşlemi yaparken tıklayacağınız butonun üstünde çıkacak kısa yol tuşları ile de işlemi rahatlıkla halletmek mümkün olmaktadır.
 
Üst